SPIGEN EV25MFAQ ESSENTIAL PELTIER MAGNETIC MAGSAFE VENT CAR MOUNT WIRELESS CHARGER 25W QI2.2 BLACK
EAN: 8800283316438
Reference: 8800283316438-ACP10511
Prices available after logging in
Product on order. Shipping within 48 hours (for orders placed by 10 AM)
Spigen Essential EV25MFAQ is a modern premium car mount that combines efficient wireless charging with exceptional stability and an advanced cooling system. The device supports the latest Qi 2.2 standard, offering power up to 25W, ensuring fast and effective charging for compatible smartphones with MagSafe that utilize the full potential of this technology.
PRODUCT FEATURES:
- 100% Original
- Packed in original packaging
- Durable and reliable
- Functional and stable
- Compatible with MagSafe
- 360-degree rotation
- Active Peltier cooling
- Mounted to the air vent
- Qi 2.2 Fast Wireless Charging 25W
- Input parameters: 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A
- Output parameters: 5W / 7.5W / 15W / 25W
- Dimensions: 62 x 99.5 x 80.5 mm