PB13-22.5W with a capacity of 20000mAh is a functional power bank created by the renowned brand Tech-Protect. Its power is 22.5W, allowing for fast charging of several devices simultaneously. The accessory supports various fast charging protocols, including PD3.0, QC3.0, AFC, FCP, and SCP, meaning it is compatible with a wide range of devices.
PRODUCT FEATURES:
- 100% Original
- Packed in original packaging
- Elegant
- Minimalistic
- LED display
- Flashlight
- Capacity: 20000mAh (3.7V)
- USB-C input voltage: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A
- Lightning input voltage: 5V/2.4A, 9V/2A
- USB-C output voltage: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A
- USB1/USB2 output voltage: 5V/4.5A, 9V/2.5A, 12V/1.87A